Поредица от смъртни случаи на известни музиканти през последните десетилетия провокира легендата, че звездите имат фатална възраст. Кърт Кобейн, Джими Хендрикс, Джим Морисън, Дженис Джоплин, Брайън Джоунс, Робърт Джонсън и други музикални легенди си отидоха нелепо от живота на 27 години.
Губят ми се датите напоследък и с леко закъснение ще отбележа две големи загуби за музиката на вчерашната дата - Браян Джоунс и Джим Морисън, и двамата на фаталните 27 и с неизяснени обстоятелства около смъртта им.
R.I.P!
На 03.07.1969 г. Rolling Stones губят Браян Джоунс, един от основателите на групата, китарист и мулти инструменталист
Официално се е удавил в басейн, но има и много правдоподобна версия, че са му помогнали да го направи.
Без Брайън нямаше да има Rolling Stones и славата, която ги застига.
снимката е от http://paper.standartnews.com
На 03.07.1971 г в Париж умира Джим Морисън - вокалистът и основен текстописец на The Doors.
Според официалната версия смъртта на Морисън е настъпила вследствие на сърдечен удар, докато бил във ваната - последица от дългогодишната злоупотреба с алкохол и наркотици.
Но Сам Бърнет, автор на наскоро излязлата книга “Краят: Джим Морисън”, твърди, че вокалистът на “Дорс” е починал от свръхдоза в неговия нощен клуб, след което е пренесен във ваната.
снимката е от http://dariknews.bg/
Тъжно. Едва ли някога ще се разбере истината, но това, което ме ядосва е готовността, с която всяка такава смърт бива комерсиализирана от всевъзможни търгаши. Сякаш чакат само някой известен да хвърли топа, че да налетят на възможността да препродадат трупа му....
ОтговорИзтриванеДа, тъжно е това и всевъзможните спекулации и слухове след това.
ОтговорИзтриванеА е важна следата, която оставят. Времето го доказва.
Еми, да ...за съжаление е така. Гледала съм филма за Джим Морисън. Там се твърдеше, че е предозирал наркотици в банята. И разбира се, че е важна следата, все пак не всеки може да издържи на толкова слава .
ОтговорИзтриванеИстините дълго се крият, за по-удобно.
ОтговорИзтриванеА славата има и своята тъмна страна, не само овациите и признанието, която не всеки може да понесе. Живот под стрес, месеци на път, ненормален личен живот, творчески паузи и безсилие, чувство за изчерпване или прекалено летене в облаците, различни изкушения, прекаляването и изходът в които понякога водят до такъв трагичен край или до някоя клииника.
Джон Бонъм от Led Zeppelin, един от най-великите барабанисти в историята, е също типичен пример. Той не обичал нито да бъде далеч от дома и семейството си, нито летенето. За да преодолее това в името на работата си и групата, често прекалявал с алкохола и кокаина. На 24 септември 1980 г. късно вечерта умира от задушаване след целодневно пиянство в къщата си - в леглото си, опитвайки се да изхвърли поетия алкохол. След смъртта му групата не се събира повече.